Lunata hloubková uvolňující masáž

Lunata hloubková uvolňující masáž je propojení manuální práce s tělem a psychosomatikou. Odstraňování krunýře neboli energetické odzbrojování je psychosomatická práci s tělem. Koncept pracuje s tím, že si postupně během života skrze různé negativní prožitky a události, kdy jsme neprojevili naše skutečné emoce, ukládáme tyto negace do těla. Tělo má svoji emoční paměť a ta si tvoří tento krunýř jako ochranu proti dalším, podobným zkušenostem.
Díky tomuto krunýři se naše tělo stává postupně méně a méně citlivé, protože tento krunýř brání proudění energie v těle a projevuje se zejména stažením určitých míst (svalů, tkání), vybočení kostí, necitlivostí nervů nebo naopak bolestivostí. Také dlouhodobý stres se ukládá do našeho těla a způsobuje snížení citlivosti, což se u každého může projevit jinak.

Kombinací několika druhů masáží, práce s dechem a uvolňovacích technik -  fasciální, spoušťové body ,reflexní a tlaková masáž, v kombinaci s klasickou masáží , je docíleno hlubokého uvolnění ztuhlého svalstva, srovnání zad a zvýšení hybnosti a zároveň rozproudění energie v těle. Průběh masáže je individuální, s přihlédnutím na aktuální a celkový zdravotní stav. 

Upozorňujeme, že tato masáž není bezbolestná. 

30 min... 600,- 

60 min... 1200,-

 Manuální lymfodrenáž

 

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika ovlivňující lymfatický systém. Je oblíbená pro své detoxikační účinky a protože je lymfodrenáž velmi příjemná, také kvůli relaxaci. Není zanedbatelný ani fakt, že díky ní lze docílit velkého pokroku v boji při odstranění celulitidy. Dochází-li na jakémkoli místě v těle ke stagnaci lymfy, přináší to člověku stavy hluboké únavy, má unavený vzhled a cítí se vyčerpaný. Jeho imunitní systém je oslaben. 
Nedostatečná čistící funkce lymfatických cest způsobuje také vznik celulitidy, neboť se v těle hromadí odpadní látky. Aby byl účinek co největší, provádí se tato masáž bez použití olejů.
Manuální lymfodrenáž by měla absolvovat každá žena, a to nejméně dvakrát do roka s 5-10 návštěvami. Díky této speciální masáži dochází k podpoře toku lymfy, tím k odvodu zplodin metabolismu z těla a následně pak k úbytku celulitidy.
Lymfodrenáž není vhodná pro osoby s nádorovým onemocněním, při akutním onemocnění, při hyperfunkci štítné žlázy a v těhotenství. Po absolvování lymfodrenáže je nezbytné doplňování tekutin. Tělo se pak lépe čistí. Je nutno se vyvarovat alkoholu před i pro proceduře.

60 min... 800,-Baňkování

 Baňkování bylo kdysi rozšířenou metodou užívanou k léčbě rozličných onemocnění. Ještě nedávno - v období generace našich prarodičů před druhou světovou válkou - je běžně praktikovali obyvatelé Středomoří a východní Evropy. Dnes je zná pouze malý okruh zasvěcených. Tato prastará metoda pochází pravděpodobně z Číny, kde se aplikuje již několik tisíciletí. Jedná se o přikládání nádob různé velikosti - baněk - na různé části těla. Před přiložením baňky na kůži je nutno v baňce vyvolat podtlak, pomocí skleněných "ohňových" baněk, nebo speciálních pumpičkových baněk, kde tímto vznikne vakuum a ihned přiložíme zákazníkovi na kůži na předem vhodně zvolené místo. Ihned dojde k přisátí baňky na kůži a ,,vcucnutí" kůže do baňky, kde pak kůže tvoří větší či menší kopeček (podle intenzity podtlaku a sání). Kůže pod baňkou se zpravidla zbarví do červeno-fialova v důsledku popraskání drobných vlásečnic. Baňky se ponechávají na místě různě dlouhou dobu podle účinku, který chceme vyvolat (stimulaci nebo naopak zklidnění) - od 5 minut až do půl hodiny. Po odstranění baněk zůstávají na kůži typické menší či větší krevní podlitiny, které ale do týdne mizí a tak se dá seriózně říci, že baňkování nemá žádné vedlejší účinky. Podle vědeckého vysvětlení se jedná o efekt krátkodobě přiloženého škrtidla, které pak po uvolnění vyvolá zvýšené prokrvení ošetřovaného místa. Tímto se dají léčit především bolesti zad, ale i například záněty průdušek a plic (když se baňky přiloží na přidruženou reflexní zónu těla). Podle alternativní medicíny se efekt baněk vysvětluje tak, že dochází k vysávání škodlivin z těla klienta, podle tradiční čínské medicíny jde o rozhýbání vitální síly čchi a krve, čímž mizí bolest, léčí se zánět a mnohá jiná onemocnění. Pomocí baněk lze mnoha zákazníkům pomoci od různých potíží, s nimiž si vědecká medicína neví rady anebo k jejich léčbě používá agresivní léky s nebezpečnými vedlejšími účinky. Široká veřejnost si už nebezpečí pojídání množství léků začíná uvědomovat a shánějí proto čím dál častěji přírodní metody léčby bez vedlejších účinků, k nimž právě baňkování patří.

serviceid="16244">30 min... 400,- serviceid="16244">60 min... 800,-Reflexní masáž

Reflexologie chodidla může okamžitě ulevit od bolesti nebo fyzikálních potíží.

Napomáhá rovněž při dlouhodobých chronických onemocněných a je vhodná i v případě, že je organismus přetížen dlouhodobým užíváním léků nebo je podávání léků nemožné (alergie apod.). Reflexní terapie uvolňuje ztuhlé svaly, odstraňuje blokády, stimuluje jednotlivé orgány,odstraňuje napětí a zbavuje nás únavy či problémů se spánkem. Reflexní terapií lze ovlivnit činnost imunitního systému,lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře, je možno jí použít u řady běžných i chronických nemocí.

Reflexní uvolnění páteře se provádí pčes plosku nohou a v oblasti páteře.

30 min... 400,-

Rituál harmonie

Propojení tlakové (reflexní) a jemné intuitivní masáže těla, masáže hlavy, aramoterapie a energetické harmonizace (s prvky kraniosakralní terapie).
Pracujeme na celé zadní části těla.
Rituál je vhodný pro celkovou harmonizaci, zejména při přepracování, stresu, při náročných životních situacích, ale i pokud zrovna nic neřešíme a chceme si dopřát hýčkání.
Na masáž je používán bio kokosový olej s eterickými oleji.

90 min 1200 Kč

Indická masáž hlavy

Při Indické masáži hlavy je docíleno jemného, léčivého ošetření nejen ramen a horní části paží, šíje, hlavy, ale i obličeje. Pomocí Indické masáže uvolníme svaly, prokrvíme pokožku a tím, také odstraňujeme každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a také v šíji. Tato masáž má i velice pozitivní účinky na kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky a psychicky harmonizuje náš organismus. Masáž pomáhá odčerpávat pryč toxiny, které se hromadí především v kůži a svalech. Opakována několikrát za sebou a poté preventivně, dokáže omezit výskyt migrén. Provádíme ji na sucho, tedy bez použití masážních prostředků, nejlépe přes tričko.Klasické masáže

Klasická relaxační masáž uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu buněk a zvyšuje elasticitu svalstva. Po duševní stránce má relaxační masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka a nastolí příjemný pocit pohody a uvolnění. Účinně působí na psychiku a celkovou regeneraci organismu.

Indikace (účinky masáže): 
- bolesti a ztuhlost svalstva při různých nemocech, enormním pracovním nebo sportovním přetížení 
- bolesti hlavy nebo migrény, únava, stres 
- regenerace a relaxace těla 
- zlepšení prokrvení těla a lymfatického systému 
- posílení imunitního systému 

30 min... 400,-Kineziotaping

 

Kineziotaping (kineziologické tejpování) je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci. Svým velmi šetrným a jemným způsobem - narozdíl od tejpů fixačních - zvyšuje léčebné a ozdravné procesy a prodlužuje uvolňující účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového, tak kosterního systému. Dnešní sportovní svět se bez kineziotapingu již neobejde. O tom, že kineziotaping pomáhá, svědčí i jeho velká obliba mezi vrcholovými sportovci. Tejpy nejen, že uleví od bolesti, zvětší také rozsah pohybu, zmenší otoky a podpoří funkci kloubů. Zároveň nepůsobí pouze na svaly, nýbrž i na vnitřní orgány. Proto lze tímto způsobem řešit i menstruační bolesti. 
- otoky nohou 
- plochá nohy 
- halux 
- menstruační bolesti 
- pokles dělohy 
- prodloužení účinku masáží 
- zlepšuje průtok krve a lymfy 
- korekce jizev, poúrazové stavy atd. 

Aplikace 100 Kč+ 1cm tapu 2 Kč

Kontraindikace

KDY NENÍ MASÁŽ VHODNÁ?

Kontraindikace celková

-horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění
-stavy vyžadující klid na lůžku
-závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie)
-onemocnění dutiny břišní spojené se záněty (slepé střevo, žlučník) nebo krvácení (žaludeční vřed apod.)
-poranění dutiny břišní
-stav bezprostředně po jídle 
-těsně po velké fyzické námaze - lépe počkat do druhého dne 
-opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek 
-při nádorovém onemocnění
-v těhotenství (vyjma speciální těhotenské masáže) 
-alergie na med (medová masáž)

Kontraindikace místní

- v místech hnisavých nebo plísňových onemocnění 
- v místech zanícených kloubů 
- v místech krvácejícího poranění nebo rozsáhlejšího zhmoždění, zlomenin, pokousání či uštknutí
- v místě popálenin, opařenin nebo poleptaných ploch 
- v místě křečových žil (varixů), zánětu žil nebo bércových vředů
- v místě otoků nejasného původu 
- v místě zvětšených mízních uzlin, nádorů, bradavic, mateřských znamének, zanícených ložisek
- břicho těhotných žen a šestinedělek a u žen při menstruaci
- břicho při nevyprázdněném močovém měchýři
- břicho při úporné zácpě nebo naopak při průjmech
- břicho při akutních onemocnění žlučníku 
- pohlavní orgány, prsní bradavky a celého prsu u žen

Kdy se poradit s lékařem?

- při problémech s krevním tlakem 
- při cukrovce 
- při epilepsii 
- u chronických kožních chorob 
- u křečových žil

ceník

  Čas (min) Cena Kč
Lunata hloubková uvolňující masáž 50-60 1200
Klasická masáž 30 400
Baňky 30/60 400/800
Manuální lymfodrenáž 60 800
Reflexní masáž chodidel 30 400
Rituál harmonie 90 1200
     
Kineziotaping 1 cm 2

Ceny jsou platné od 1.1.2022

Víkendové termíny: příplatek 100 Kč
Platba je možná hotově i bezhotovostně.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

telefon

704 053 743

info@lunata.cz

---sociální sítě---

https://www.facebook.com/pg/Lunata-Praha-737368396443841/services/?ref=page_internal

Možné způsoby platby:

- hotově

- na úet

- stravenky 

.